SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 5511633
nr 551 1633
Soppslev
Silver, trähandtag, 1855
Kondition: Normalt bruksslitage
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 10 november 2008
kl 16:30:18
500 kr
350 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver